Türk Farmakoloji Derneği
Türkiye Farmakolog Rehberi

 

Türk Farmakoloji Derneği, Türkiye Farmakolog Rehberi
(versiyon 1.9; güncelleme 30 Aralık 2005)

Türk Farmakoloji Derneği Türkiye Farmakolog Rehberi, Türk Farmakoloji Derneği yönetim kurulu üyelerinin çabalarıyla gerçekleştirildi, ancak doğru bilgilerin akışında tüm departmanların ve dernek üyelerinin çok önemli yardımları oldu. Katkıda bulunan herkese çabaları için şükran borçluyum. Yakında basılacak olan rehber, TFD internet sitesinde de düzenli olarak güncellenerek yer alacaktır. Bunun için anabilim dallarının aşağıda linki bulunan tarafından sitede bulunan boş formdaki değişen bölümleri doldurup info@tfd.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Rehber, bölümlerin bulunmasında kolaylık sağlayan bir içindekiler tablosuyla başlamaktadır. Önce dernek tarihçesi sunulmuştur. Daha sonra her anabilim dalına ilin trafik plaka koduyla başlayan bir kod verilmiş ve anabilim dalları bu kodlara göre sıralanmıştır. Her anabilim dalının sayfa başından başlaması sağlanmıştır. Daha sonra rehberde sırasıyla
kamuda çalışan farmakologlar, özel sektörde çalışan farmakologlar, yurtdışında çalışan farmakologlar, emekli Türk Farmakoloji Derneği üyeleri, Türk Farmakoloji Derneği’nin vefat etmiş üyeleri  ve Türk Farmakoloji Derneği Üyeleri ve Dernek Üyesi Olmayan Farmakologların Alfabetik Listesi ve İletişim Bilgileri yer almaktadır.

Rehberin tasarımını sadece bir doküman dosyası mantığıyla hazırlamadım, buradaki bilgiler Türk Farmakoloji Derneği elektronik veritabanının altyapısını da oluşturmaktadır. Bu konuda asistanım Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu’nun da önemli katkıları oldu.

Çalışmamızın hepimize yararlı olması dileğiyle

Prof. Dr. Öner Süzer

Burayı tıklayarak rehbere ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye Farmakoloji Anabilim Dalları Rehberi'nde düzeltmek, eklemek istediğiniz bölüm varsa buraya tıklayarak ulaştığınız formun değiştirmek istediğiniz bölümlerini doldurun ve info@tfd.org.tr adresine gönderin.