Dil

27. Ulusal Farmakoloji Kongresi

10 Nisan 2023, Pazartesi, 22:57

Değerli Farmakoloji Camiası,

Tüm sosyal ve bilimsel hayatımızı etkileyen pandemi, sel ve deprem gibi felaketleri yaşadıktan ve çevrim içi yapmak zorunda kaldığımız 26. Ulusal Kongremizden sonra 27. Ulusal Farmakoloji Kongresini yüz yüze yapabilmek umuduyla kongre hazırlık çalışmalarına hızla başladık.  

İlk ulusal kongresini Cumhuriyetimizin 50. yılında gerçekleştiren Türk Farmakoloji Derneği, 27. Ulusal Farmakoloji Kongresini, 23-26 Kasım 2023 tarihlerinde, Paloma Foresta Otel’de (Kemer-Antalya), Cumhuriyetimizin 100. yılında yapmayı planlamaktadır.

Birlik olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan bu günlerde, 27. Ulusal Farmakoloji Kongresini “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tek Çatı Altında” sloganıyla ve Klinik Araştırmalar Derneği’nin katılımıyla düzenliyoruz.

Asırlık Cumhuriyetimize yakışır şekilde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği bilimin ışığında düzenlenecek olan kongremiz, farmakolojinin ana konuları olan temel ilaç araştırmalarının yanısıra klinik ilaç araştırmaları, sahada ve etik kurullarda farmakologlar gibi konuları barındıracak zengin bir bilimsel içeriğe sahip olacaktır.

Sizleri, Klinik Araştırmalar Derneğinin katılımlarıyla gerçekleşecek 27. Ulusal Farmakoloji Kongresinde bir çatı altında birlikte olmaya davet ediyoruz.

 

Prof.Dr. Ahmet Altun                                                           Prof.Dr. Yeşim Tunçok

Kongre Bilimsel Sekreteri                                                      Kongre Başkanı

                                                                            

Bu içeriği paylaş: